OGŁOSZENIE

W piątek 15 lutego w ramach planu współzawodnictwa sportowego 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przeprowadzone zostały mistrzostwa brygady w wieloboju sprawnościowym.

W emocjonujących zawodach udział wzięło blisko 40 zawodników – żołnierzy reprezentujących wszystkie pododdziały Wielkopolskiej Brygady. Emocje sięgały zenitu, a wyniki śrubowali reprezentanci 17WBZ, wśród mężczyzn od lat nie ma mocnych na braci Siek ( Dariusz i Daniel), a po piętach depcze im brygadowy multisportowiec st.szer. Marcin Antczak. W kategorii kobiet siłę stanowiły reprezentantki 5 batalionu saperów z Krosna Odrzańskiego, które wygrały klasyfikację drużynową, a indywidualnie bezapelacyjnie zwyciężyła szer. Joanna Sikorska.

– „Wielobój sprawnościowy kompleksowo weryfikuje sprawność żołnierza. Na przygotowanym torze mamy do pokonania kilka trudnych przeszkód, które wymagają  od uczestnika zwinności, szybkości i siły, a wspinanie po linie i bieg 15×15 dopełnia obraz wyczerpującego wysiłku” – ocenia oficer sekcji wychowania fizycznego i sportu kpt. Krzysztof Wróbel.

FOTORELACJA

kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: sekcja SiWF/

Mistrzostwa 17WBZ były również kwalifikacją do reprezentacji międzyrzeckiej brygady na zbliżające się Mistrzostwa DGRSZ gr. 1, w których nasi żołnierze od lat zajmują najwyższe lokaty.

Poniżej przedstawiamy wyniki piątkowych zmagań.