OGŁOSZENIE

Sportowa impreza odbyła się 23 maja na stadionie miejskim w Międzyrzeczu. Przybyłych serdecznie powitał  w imieniu organizatora (ŚDS Międzyrzecz) – Janusz Grządko.

Na murawie stanęły zespoły ŚDS z: Starego Kurowa (mistrz z roku ubiegłego), Trzciela, Pszczewa, Sulechowa Świebodzina (po raz pierwszy), Międzyrzecza, POW w Skwierzynie. WTZ i SOSW w Międzyrzeczu. Po wciągnięciu flagi olimpijskiej na maszt i odczytaniu olimpijskiego ślubowania przez Sebastiana Nowakowskiewgo, imprezę oficjalnie otworzył Łukasz Ruta – przedstawiciel burmistrza miasta, który olimpiadę objął honorowym patronatem, a patronatem medialnym – „Przekrój Lokalny”.

Sędzią głównym zawodów był  Waldemar Walaszek, którego wspomagała liczna grupa wolontariuszy. Rozpoczęto od meczy piłki nożnej (5.osobowe drużyny 2×5 min. Był bieg sztafetowy 4x50m, skok w dal, pchnięcie4 kulą, kilka konkurencji w Wyścigu na wesoło i  na koniec oczekiwana, sztandarowa konkurencja – Przeciąganie liny.

Emocje chwilami sięgały zenitu, np. drobna zawodniczka ze Świebodzina minęła linię mety i biegła dalej, zatrzymano ją dopiero po przebiegnięciu ponad 100 m.  Były upadki dosłowne, na ziemię całych zespołów podczas przeciągania liny.  Pogoda nie sprawiła zawodu więc czekając na wyniki bawiono się na koronie stadionu w różnych układach tanecznych.

FOTORELACJA

kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Lech Malinowski/

Gorącą grochówkę serwowały panie z OPS w Międzyrzeczu. Nie zawiedli rodzice i sponsorzy. Był posiłek, nazwijmy go regeneracyjnym, napoje zimne i gorąc oraz ciasta wszelkiego rodzaju. Wśród obecnych dostrzegłem, m.in. Annę Szulgę ze Stowarzyszenia „Szansa”, Pawła Gala – radnego, Elżbietę Ostaszewską  – dyrektora PCPR, Annę Kwiecińską – dyrektora DPS w Międzyrzeczu, Arletę Stachecką – dyrektora SOSW w Międzyrzeczu, Beatę Romanowską  – kierownika WTZ w Międzyrzeczu i Bożenę Adamiec – kierownika POW w Skwierzynie.

Zwyciężyli wszyscy, bowiem jako niepełnosprawni pokonali bariery i wygrali sami z sobą. Sędzia główny zawodów miał swoje kryteria i na podstawie uzyskanych punktów w poszczególnych konkurencjach wytypował najlepszych.

1 – miejsce zdobył zespół z ŚDS Lubniewice; 2 miejsce – ŚDS Pszczew; 3 miejsce – POW Skwierzyna.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy oraz tajemnicze nagrody w obszernych workach, Najlepsi oczywiście dostąpili zaszczytu otrzymania pucharów i nagród na „pudle”. Wręczali je – Łukasz Ruta. Waldemar Walaszek i oczywiście gospodarz zawodów Katarzyna Nyczak-Walaszek – kierownik ŚDS w Międzyrzeczu.

Tekst i zdjęcia:  Lech Malinowski