OGŁOSZENIE

jbl triathlon sieraków 001

Po sobotnich zmaganiach triathlonowych na dystansach 28,25km oraz 112,99km przyszedł czas na niedzielny wyścig na trasie 56,5km. W sobotę na kultowej „Połówce” padł rekord trasy ustanowiony przez Kacpra Stępniaka (3:45:38). Jak okazało się na linii mety – „Ćwiartka” także okazała się owocna dla ludzi z żelaza z Międzyrzecza. Przywiozą oni do domu 2 medale z niedzielnych konkurencji.

Mówi się, że triathlon to sport dla ludzi z żelaza. Zawodnicy w trakcie zawodów pokonują niesamowite odległości siłą swoich mięśni w aż trzech dyscyplinach sportowych – pływaniu, rowerze i biegu. JBL Triathlon Sieraków 2023 podtrzymał zeszłoroczną tradycję bicia rekordu trasy!

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na dwóch dystansach drużynowych (56,5 km oraz 112,99 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, lekki wiatr i temperatura idealna dla triathlonistów.
Jak się okazało, warunki dopisały wielu zawodnikom, a na najdłuższej trasie mającej 112,99 km padł nowy rekord. Kacper Stępniak zdominował konkurentów i ukończył wyścig z czasem 3:45:38. Dobiegł on na metę z przewagą ponad 11 minut nad drugim Łukaszem Kalaszczyńskim. Nowy rekord trasy nakręcił dodatkowo kibiców, którzy świętowali do rana.

Niedzielna rywalizacja również okazała się owocna dla zawodników, którzy w słonecznej atmosferze pokonali trasę 56,5km. Na szczególne uznanie zasługują reprezentanci Międzyrzecza, którzy zdobyli 2 medale na „Ćwiartce”. Brązowy medal zdobyła Wiktoria Pyśk (K25-29), natomiast srebrem cieszyć może się Tobiasz Żyła (M30-34)

JBL Triathlon Sieraków już za nami! Organizatorzy stanęli na wysokości zadania szykując świetną trasę, która poniosła wszystkich startujących. Następne zawody już za 3 tygodnie, kiedy to triathloniści będą mogli się spotkać w niedziele 18.06 na JBL Triathlon Poznań.jbl triathlon sieraków 002

Więcej szczegółów dotyczących CIECH Tri Tour na stronie internetowej cyklu.