
We wtorek 12 maja br., z Międzyrzecza na 7. Rajd Motocyklowy Weteranów wyruszyli żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. To już drugi z trzech jednodniowych wyjazdów zmotoryzowanych jednośladów, ku pamięci poległych żołnierzy w misjach poza graniami kraju.
We wtorek, z Międzyrzecza prawie 150 zmotoryzowanych z pododdziałów Czarnej Dywizji wyruszyło w kolejną, motocyklową trasę.
12 maja przy pomniku poległych żołnierzy w misjach poza granicami kraju w Międzyrzeczu, zastępca dowódcy 17 WBZ, płk Kamil Hohm wraz z uczestnikami rajdu oddał honor poległym kolegom, składając kwiaty.
Rajd weteranów jest ogólnopolską inicjatywą organizowaną przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa i obejmuje wiele etapów przejazdów na jednośladach od jednego do kolejnych miejsc pamięci.
Wydarzenie stanowi przestrzeń do budowania więzi, dialogu międzypokoleniowego oraz społecznej świadomości dotyczącej służby i poświęcenia.
Międzyrzeccy motocykliści przez trzy dni odwiedzają groby poległych żołnierzy, przy których symbolicznie zapalają znicze.
W Rajdzie bierze udział blisko 30 zmotoryzowanych z 17 WBZ. Ich udział stanowi wyraz zaangażowania jednostki w kultywowanie pamięci o weteranach.
Finał 7. edycji Rajdu Motocyklowego Weteranów odbędzie się 29 maja 2026 roku podczas oficjalnych obchodów Dnia Weterana w Krakowie.
Tekst, zdjęcia: kpt. Anna Dominiak




















