OGŁOSZENIE

Tomasz Wesołowski, bibliotekarz w Technikum nr 2 i Branżowej Szkole I-go st. w CKZiU w Międzyrzeczu został  Mistrzem Świata w Armwrestlingu!

Armwrestling Rumia 2019. Cztery dni, trzy wielkie imprezy, ponad 800 zawodników i zawodniczek z 34 krajów .

Najlepsi z najlepszych siłaczy walczyli przez cztery dni w hali MOSiR-u w Rumi. To była kumulacja trzech dużych imprez sportowych. W każdej z nich mocny akcent dali Polacy. Biało-czerwoni zdobyli 158 medali w amatorskich mistrzostwach świata, trzy medale w turnieju zawodowym „Złoty Tur World Cup”, a Aleks Kurdecha wygrał swoją walkę w finałach Vendetta Top 8.
Armwrestling, czyli siłowanie na rękę to typowy sport walki, w którym oprócz siły niebagatelną rolę odgrywa technika, taktyka oraz odporność psychiczna. Walczy się na prawą, jak i na lewą rękę.

Nauczyciel, Tomasz Wesołowski z Technikum nr 2 i Branżowej Szkoły I-go st. w CKZiU w Międzyrzeczu występował w kategorii niepełnosprawnych zawodników poruszających się na wózkach.  Podczas zawodów wywalczył złoto na prawą rękę i brąz na lewą.
Tym większe gratulacje, że był to jego pierwszy występ w Mistrzostwach Świata.

W Polsce wciąż jest to sport amatorski, niemniej niemal dwudziestoletnia praca przynosi efekty. W całym kraju działa już kilkadziesiąt klubów armwreslingowych, a sport ten uprawia już ponad 1500 zawodników i zawodniczek w różnym wieku.