OGŁOSZENIE

Gladiatorzy Sportu Wojskowego wracają z Tarczą!W piątek, 7 września w Centrum Szkolenia Informatyki i Łączności w Zegrzu zakończyły się tygodniowe Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pięcioboju Wojskowym.

Pięciobój jest najbardziej wymagającą i cenioną konkurencją w zawodach Wojskowych, a jego uczestnicy określani są mianem „Gladiatorów”. Każdy, kto mierzy się z tą konkurencją musi być wielozadaniowy, a treningi zahaczają o wiele dyscyplin sportowych. Pięciobój Wojskowy obejmuje: strzelanie na celność i skupienie, rzut granatem na celność i odległość, pokonywanie wodnego i naziemnego toru przeszkód oraz bieg crossowy.

Przygotowania reprezentacji Dowództwa Generalnego nr 1 – 11DKPanc w głównej mierze były realizowane pod okiem oficera Wychowania Fizycznego i Sportu Wielkopolskiej Brygady kapitana Krzysztofa Wróbla  oraz plutonowego Adama Marcinkowskiego z 10 Brygady Kawalerii Pancernej.
Zgrupowanie szkoleniowe było realizowane na  bazie obiektów szkoleniowych Cyfrowej Brygady. Natomiast ostatnie szlify zdobyte zostały w Centrum Łączności i Informatyki w Zegrzu tuż przed zawodami.

FOTORELACJA

Starszy sierżant Kamil Urbański, szeregowy  Ewa Fiłka oraz szeregowy  Magdalena Kiewluk to żołnierze 17 Brygady wchodzący w skład reprezentacji „Czarnej Dywizji”.

Rywalizacja podczas całych zawodów była zacięta już od pierwszego dnia. Hart ducha, zaangażowanie i poświęcenie nie opuszczało lubuskich zawodników ani na chwile.
„Obserwowałem swoich zawodników przy każdym starcie. Każdy z nich dał z siebie wszystko. Szczególne słowa uznania należą się Kamilowi Urbańskiemu, który podczas pokonywania lądowego toru przeszkód uległ kontuzji. Pomimo ograniczeń zawodnik ukończył bieg i zajął w klasyfikacji końcowej wysokie 10 miejsce, a jego punkty pozwoliły na zdobycie przez męską część reprezentacji drużynowego złota” – relacjonuje kapitan Wróbel.

W klasyfikacji indywidualnie reprezentanci „Czarne Dywizja” zdobyli dwa medale. W kategorii mężczyzn miejsce pierwsze zdobył mistrz z ubiegłego roku, porucznik Marcina Kołoszuka (4pplot Czerwieńsk). Miejsce drugie po ciężkiej walce zajął starszy kapral Jarosław Druciarek (10BKPanc Świętoszów).

W klasyfikacji drużynowej w kategorii mężczyzn reprezentacja 11DKPanc wywalczyła pierwsze miejsce, natomiast w klasyfikacji kobiet drużynowo zdobyła brązowy medal.

W klasyfikacji zespołowej Mistrzostw Wojska Polskiego w Pięcioboju Wojskowym Reprezentacja  11 Dywizji zdobyła drugie miejsce na podium tuż za 12 Dywizję Zmechanizowaną oraz przed 16 Dywizję Zmechanizowaną.

– „Podsumowując starty można powiedzieć, że prawie cały plan się powiódł. Zdobyliśmy drużynowo  1 i 3 miejsce. Indywidualnie reprezentanci zdobyli nowe doświadczenia, nowe rekordy życiowe, najlepsi żołnierze zdobyli zasłużone medale, a co najważniejsze przełamali swoje bariery. Kontuzje też nas nie ominęły ale mamy nadzieję, że wszyscy się szybko wrócą do formy” – podsumowuje zawody dowódca grupowania dywizji oraz trener kapitan Wróbel.

Tekst: por. Weronika Milczarczyk, SWFiS
Zdjęcia: SWFiS