OGŁOSZENIE

Otwarte Mistrzostwa Wojska Polskiego

W piątek, 21 czerwca br. w Żaganiu podsumowano rywalizację o miano najlepszych z najlepszych w ramach Otwartych Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce nożnej.

Po pięciodniowej rywalizacji pomiędzy reprezentacjami 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, Marynarki Wojennej, Inspektoratu Wsparcia, Dowództwa Garnizonu Warszawa, 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz Sił Powietrznych przyszedł czas na uhonorowanie najlepszych drużyn.

Mecze półfinałowych rozgrywek były niezwykle zacięte. W wyniku tych potyczek do finału zakwalifikowały się reprezentacje Czarnej Dywizji oraz 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Dzień później przeprowadzono finałowe spotkanie tych dwóch drużyn.

Wieczorne czwartkowe godziny na głównym boisku kompleksu sportowego Arena dostarczyły kibicom nie lada emocji. Do pierwszej połowy zawodnicy 11LDKPanc przegrywali 0:1, jednak kolejne minuty drugiej odsłony spotkania przyniosły mobilizację zawodników rywalizujących pod znakiem husarskiego skrzydła i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Czarnej Dywizji 4:1.

Fotorelacja

zdjęcia: por. Krzysztof Gonera

Tym samym 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej zdobyła puchar tegorocznych mistrzostw klasyfikując się na pierwszej lokacie. Drugie miejsce przypadło 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, zaś na trzecim miejscu uplasowała się 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana z Białobrzegów.

Gratulacje należą się wszystkim, zarówno samym zawodnikom, jak i trenerom, jednakże nie sposób pominąć w tym miejscu wykonawcy tegorocznych Mistrzostw Wojska Polskiego – 11 batalionu dowodzenia, który zadbał o każdy szczegół imprezy na długo przed tym, nim rozbrzmiał pierwszy sędziowski gwizdek.

Przed sportowcami Czarnej Dywizji już za kilka dni kolejne szkoleniowe wyzwanie. Tym razem żołnierze – sportowcy powalczą o podium podczas Spartakiady Wojskowej w Poznaniu.

Tekst i zdjęcia: por. Krzysztof Gonera