OGŁOSZENIE

Finały Ogólnopolskie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Za nami kolejna, XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja, po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz 12. Najlepiej z naszego województwa zaprezentowały się zespoły dziesięciolatków: dziewczęta z MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski, a także chłopcy z SP 1 Rzepin. Obie ekipy zajęły ósme miejsca.

Trwające w dniach 29 kwietnia – 2 maja Finały Ogólnopolskie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgromadziły w Warszawie 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie, największe młode talenty ze wszystkich województw przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do Wielkiego Finału.

 Zwycięzców XVIII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku poznaliśmy 2 maja na PGE Narodowym.
Na oczach fanów obecnych na trybunach oraz widzów, którzy oglądali transmisję na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie, najlepsze ekipy w rozgrywkach zagrały decydujące mecze na stadionie, na którym gole strzelali m.in. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy Cristiano Ronaldo. Rozegrane zostały 4 spotkania finałowe, które dostarczyły nam wszystko, co najważniejsze w futbolu: piękne zagrania i bramki, dużą dawkę emocji, ale także postawy fair play i pasji w najszczerszym wydaniu.

W młodszej kategorii dziewcząt – do lat 10 – najlepszy okazał się UKS Beniaminek Krosno z woj. podkarpackiego, natomiast w chłopięcej – AMO Rzeszów, również z Podkarpacia. Wśród starszych dziewcząt po puchar sięgnęły zawodniczki UKS SMS Łódź z woj. łódzkiego, zaś w rywalizacji chłopców do lat 12 końcowy triumf odniosła ekipa SP 7 Koszalin z woj. zachodniopomorskiego. Teraz zwycięzcy w nagrodę obejrzą z trybun czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Litwą i spotkają się z podopiecznymi Adama Nawałki tuż przed wylotem kadry na mistrzostwa świata w Rosji.

Najważniejsze mecze w dotychczasowej karierze tych młodych piłkarzy i piłkarek na antenie Polsatu Sport i Super Polsatu uświetnili swoim komentarzem: dziennikarz tej stacji, Mateusz Borek, oraz znany z kanału „Łączy Nas Piłka”, Łukasz Wiśniowski. Zmagania ośmiu fantastycznych ekip osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna czy Bartłomiej Zalewski.

„Dzieci przede wszystkim muszą mieć przyjemność z grania w piłkę. Każda chwila wolnego czasu spędzona na boisku, na grze, rywalizacji, zabawie, jest cenna. A trofea i nawet wyróżnienia indywidualne to dodatkowe bodźce, które wpływają na zawodnika, żeby dalej pracować i być jak najlepszym w przyszłości. Dzięki naszym sponsorom, dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i wojewódzkim związkom piłkarskim organizujemy największy turniej dla dzieci w Europie. Wszystko dobrze funkcjonuje, dzieci mają z tego fantastyczną zabawę i jest to dla nich świetny start. Jeżeli mówimy o piłce zawodowej, z tej całej rzeszy dzieciaków kilku na pewno trafi do poważnej piłki” – powiedział po zakończeniu rozgrywek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

„Już od 5 lat rozgrywamy Wielki Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na stadionie PGE Narodowym. Co roku jest to ogromne święto dziecięcego futbolu oraz pokaz najwyższych umiejętności piłkarskich. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Finału Ogólnopolskiego. Życzę Wam wytrwałości w dążeniu do spełnienia piłkarskich marzeń” – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

U10DZ M8 MUKS STILON GORZOW
U10DZ M8 MUKS STILON GORZOW

Po zajęciu przez MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski 8. miejsca w kategorii U-10 dziewcząt, trener Janusz Kałuziński poddał występ w tegorocznej edycji dogłębnej analizie. – „Osobiście byłem na wszystkich osiemnastu edycjach Turnieju, w większości byliśmy w finałach. Raz piąte, raz czwarte, dwukrotnie tryumfowaliśmy. W tym roku mamy w tej kategorii młodsze dziewczynki, a tutaj jednak wiek robi różnice w przewadze fizycznej. Dwa mecze w fazie pucharowej przegraliśmy w karnych, gdzie prowadziliśmy 2:1 do kilku sekund przed ostatnim gwizdkiem. To są dzieci i przede wszystkim przygoda dla nich” – mówił, podkreślając jednocześnie rolę swojego klubu w kobiecym futbolu. – „Szkolimy zaplecze reprezentacji Polski. Te dziewczynki mają potem reprezentować barwy Polski. Nieważne, że po Stilonie wybiorą Bydgoszcz czy Szczecin. Jestem dumny, bo dwie moje wychowanki były mistrzyniami Europy do lat 17. Wychowujemy następne, a mamy młode dziewczynki z dużym potencjałem”.

U10CH M8 SP 1 RZEPIN
U10CH M8 SP 1 RZEPIN

Swój talent pokazali także rówieśnicy gorzowianek, grający w zespole SP 1 Rzepin. Szkoleniowiec chłopców, Krzysztof Didyk po pierwszym dniu zmagań był dużym optymistą. – „Pierwszy dzień zmagań rozbudził nasze apetyty i dlatego dziś czujemy lekki niedosyt. We wtorek szczęście nam nie do końca sprzyjało, ale i tak wywozimy z Warszawy piękne wspomnienia, które zostaną w głowach chłopaków na wiele lat. To, co mnie urzekło to klimat turnieju. Tutaj wszyscy są dla siebie przyjaźni” – relacjonował opiekun chłopców do lat 10.

U12CH M13 DWOJKA MOS GUBIN
U12CH M13 DWOJKA MOS GUBIN

Spośród starszych drużyn odrobinę lepiej zaprezentowali się chłopcy z „Dwójki” Gubin dowodzeni przez Piotra Sobolewskiego. Dla tych zawodników to koniec przygody z klubem, który szkoli przyszłych piłkarzy do 12. roku życia.
„Wtorek był dla nas pod względem wyników nieco lepszy niż poniedziałek. Nie udało nam się powtórzyć sukcesu sprzed 2 lat i zająć 5. miejsca, ale najbardziej istotne jest jednak to, że przeżyliśmy kolejną fantastyczną przygodę” – uśmiechał się trener gubinian. – „Nasz klub został założony z myślą o występach właśnie w tym turnieju i teraz przed chłopcami, którzy wystąpili w Warszawie kolejny etap rozwoju. Zawodnicy mają już umówione testy w innych klubach i ja będę im kibicował, aby zaszli jak najwyżej „ – mówił.

U12DZ M15 MUKS KOSTRZYN
U12DZ M15 MUKS KOSTRZYN

Ostatnią z drużyn reprezentujących nasze województwo w Warszawie były dwunastolatki z MUKS Kostrzyn.„Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Finale Ogólnopolskim turnieju i jesteśmy zaskoczeni jego organizacją. Naszej drużynie, podobnie jak każdej innej, został przydzielony wolontariusz, który zajmował się wszystkim, co było nam potrzebne. Zespół mógł się dzięki temu całkowicie skupić na grze w piłkę i dobrej zabawie. Sam awans na ścisłego finału był dla nas olbrzymim sukcesem, dlatego do domu wracamy bardzo zadowoleni” – mówił trener zespołu z Kostrzyna, Tomasz Zieliński.

Klasyfikacja generalna

Podczas Wielkiego Finału wręczono również wyróżnienia indywidualne. Nagrodę dla najlepszego trenera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka otrzymał Piotr Stołowski z zespołu SP 7 Koszalin (woj. zachodniopomorskie).
Nagrodę fair play za największą liczbę Zielonych Kartek otrzymanych podczas Turnieju dostały natomiast zespół Football Academy z Zawiercia (woj. śląskie) oraz drużyna Orzeł Wałcz 2010 z województwa zachodniopomorskiego.Nagrody indywidualne

Triumfatorzy XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 już niebawem po raz kolejny będą mogli zjawić się na PGE Narodowym. W ramach nagrody głównej, młodzi piłkarze i piłkarki obejrzą z wysokości trybun ostatni mecz reprezentacji Polski przed wylotem na mundial do Rosji – 12 czerwca, z Litwą – oraz spotkają się ze swoimi idolami, czyli piłkarzami reprezentacji Polski.

 Turniej Przyszłych Reprezentantów Polski
Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. Od ubiegłego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika – ambasadora Turnieju, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat na XVIII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronat medialny: Onet, Przegląd Sportowy, Bravo Sport oraz Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Pomorska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Współczesna, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.Klasyfikacja

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię