OGŁOSZENIE

Sonda przedwyborczaW Gminie Międzyrzecz w tegorocznych wyborach swój udział zadeklarowało, aż pięciu kandydatów na burmistrza: Irena Buzarewicz, Marek Cieloch, Bogusław Czop, Remigiusz Lorenz i Zbigniew Smejlis.

19 października o godz. 24:00 zakończy się okres kampanii wyborczej i zacznie obowiązywać cisza wyborcza. Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Lokale wyborcze otwarte będą tego dnia w godzinach 7:00 – 21:00.
Udział w wyborach pięciu kandydatów bez wątpienia doprowadzi do znacznego rozłożenia głosów. Czym to może skutkować? Cóż, taki układ może spowodować to, że w pierwszym terminie wybory nie zostaną rozstrzygnięte i będziemy mieli drugą turę.  Czy po pierwszej turze zmieni się układ na lokalnej scenie politycznej, trudno przewidzieć.

Do ciszy wyborczej zostało praktycznie tylko dziewięć dni. Wspólnie zastanówmy się który z kandydatów ma szansę na najwyższe, społeczne poparcie w tegorocznych wyborach.

SONDA  PRZEDWYBORCZA  2018
Sonda przedwyborcza


  KANDYDACI

Irena Buzarewicz
Irena Buzarewicz-Kowal

Irena Buzarewicz-Kowal
– emerytowana nauczycielka,  59 lat,

(Komitet Wyborczy Wyborców Irena Buzarewicz Lepsza Gmina Międzyrzecz);


 

Marek Cieloch
Marek Cieloch

Marek Cieloch  
–  analityk rynków kapitałowych, walutowych i surowcowych, Trader,   49 lat, zamieszkały  Międzyrzeczu.

(Komitet  Wyborczy  Prawo I Sprawiedliwość);


 

Bogusław Czop
Bogusław Czop

Bogusław Czop
– pracownik Urzędu Skarbowego w Międzyrzeczu,  52 lata,

 

(Komitet Wyborczy Wyborców Bogusław Czop);


 

Remigiusz Lorenz
Remigiusz Lorenz

Remigiusz Lorenz
–  obecny  burmistrz Międzyrzecza,  43 lata

 

(Komitet Wyborczy Wyborców Forum Międzyrzeckich Inicjatyw);


 

Zbigniew Smejlis
Zbigniew Smejlis

Zbigniew Smejlis –  radny powiatowy w Międzyrzeczu.
Mam 54 lata, jestem szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem. Moje życie zawodowe i rodzinne dostarcza mi wielu doświadczeń i satysfakcji, ale także bodźców do aktywności społecznej.
Obecnie pracuję w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Obrzycach. Wcześniej miałem przyjemność poznać specyfikę pracy z osobami  niepełnosprawnymi w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie.
Pracując w Starostwie Powiatowym czy w Policji, nauczyłem się sprawnego poruszania w systemie administracji publicznej.

(Komitet Wyborczy Wyborców Międzyrzecz Moje Miasto 3xM).


Burmistrza Międzyrzecza wybierać będziemy w wyborach większościowych – tu możliwe są dwie tury głosowania.  Jeśli w gminie w pierwszej turze wyborów na burmistrza, żaden z kandydatów nie uzyska ponad 50% społecznego poparcia, to 4 listopada spotkamy się przy urnach kolejny raz podczas drugiej tury wyborów.


REKLAMA

17 KOMENTARZE

 1. gdzie się człowiek nie ruszy tam Pan Zbigniew, takiej nachalności i pędu do władzy dawno w naszym mieście nie widziałem. strach otworzyć lodówkę czy przypadkiem nie będzie tam Pan Kandydat Smejlis.

  • Mieszkańcu Jak się boisz własnej lodówki to jedz zupki instant z szuflady i skończ z marną agitacją. Przypomnij sobie jak wyglądała kampania pana Remigiusza 4 lata temu.

  • Może należy zastanowić się , czy to nachalność, czy chęć do działania na rzecz rozwoju naszego miasta i słuchanie głosów mieszkańców, co Panu Zbyszkowi nie jest obce od wielu lat.

   • chęć do działania a to dobre, to chęć żeby 3 partie podzieliły wszystko między siebie, Pan Jacek B bardzo chce wrócić do łask gminnych urzędników ma mu to załatwić Super Zbyszek

 2. Chyba słabo obserwujesz. Moim zdaniem jest wielu takich, choć niewielu z nich się to udaje. Dla mnie przykładem nachalności pędu do władzy jest Pan Gądek.

 3. Zgadnijcie czyje to hasło wyborcze ” Nie dla władzy ale dla ludzi ” ? Ja bym to inaczej ujął . Nie dla władzy , nie dla ludzi ale dla kasy . Amen

 4. Mieszkańcu Trza rozróżnić nachalność od udzielania się społecznie ,czego Panu Zbigniewowi nie brakuje.
  I nie unika ludzi jak Lorenz.

  • bardzo się udziela społecznie, zwłaszcza przed wyborami, zapytaj się Pana Super Zbyszka jak ludzie reagowali w Szumiącej, jak chciał się wybić na placach osoby niepełnosprawnej a później się odzywaj

 5. polecam lekturze

  Poniżej prezentujemy powody, dla których nie warto głosować na Zbigniewa Smejlisa. Wszystkie informacje są sprawdzone i potwierdzone, a nasza grupa jest całkowicie obiektywna, bo nikt z nas nie ma ambicji politycznych (nie startujemy w najbliższych wyborach, nie mamy swojego komitetu wyborczego itp.). Robimy to tylko żeby mieszkańcy naszej gminy przejrzeli na oczy.

  1. Skok na kasę
  Głównym macherem 3xM jest Jacek Bełz, który chce odzyskać wpływy w mieście w zakresie gastronomii i cateringu, a burmistrz Smejlis mu to umożliwi. Znowu będzie miał monopol na gastronomię w czasie wszystkich gminnych imprez (Dni Międzyrzecza, dożynki, Pożegnanie Lata i wiele mniejszych). Ile Gmina mogłaby zarobić organizując na to przetarg nieograniczony? Przemnóżcie to przez 5 lat, bo tyle będzie trwała teraz kadencja burmistrza.
  Andrzej Sobczak chce odzyskać stanowisko szefa ośrodka kultury, by m.in. umożliwić Bełzowi ten monopol. A przy okazji raczyć się napojami niegazowanymi (woda) w godzinach pracy.

  2. Smejlis – kukiełka
  Pan Zbigniew jest najmniej inteligentny z całego tego towarzystwa, a kandyduje na burmistrza tylko dlatego, że nie został skazany wyrokiem sądu (w przeciwieństwie np. do Jacka B.). Z uwagi na to, że ma niewiele w głowie będzie łatwo sterowalny przez resztę grupy „trzymającej prawdziwą władzę”, która będzie ugrywała swoje interesiki.

  3. Prowadzenie biura kosztuje – spłacą to mieszkańcy
  Ile kosztuje wynajęcie biura na ul. Wesołej i jego utrzymywanie przez kilka miesięcy? Ktoś wyłożył tę niemałą kasę, a po wyborach będzie ją chciał odzyskać.

  4. To tak naprawdę partyjniacy i politycy
  SLD, PO i Nowoczesna zgrabnie przebrały się za lokalny komitet wyborczy, ale działania po ewentualnym zwycięstwie będą prowadzić jak prawdziwe partie polityczne. Zresztą już prowadzą, bo prowadzenie swojego biura wyborczego jest właściwe dla partii, a nie lokalnych komitetów.

  5. Mistrz robienia zamieszania i tani populista
  Pan Zbigniew biegał po os. Kasztelańskim obiecując ekrany na obwodnicy, a to nie Gmina je powinna zbudować, tylko zarząd dróg krajowych. Ostatecznie i tak nic nie wskórał, bo ekrany jednak nie powstaną. Czy powiedział o tym mieszkańcom i poinformował ich otrzymanej odpowiedzi? Nie, bo chodziło tylko o zrobienie zamieszkania, a nie załatwienie sprawy. Brylowanie w lokalnych gazetkach, na facebooku, na zdjęciach i wszystkich możliwych imprezach gminnych. Tak ma działać przyszły burmistrz?

  6. Pęd do władzy
  Od lat nadworny kandydat we wszystkich możliwych wyborach, w tym na burmistrza. Nigdy nie został wybrany. Dlaczego mielibyście głosować na niego teraz? Nagle się zmienił?

  7. Zbawca Obrzyc
  Od jakiegoś czasu współszefuje dogorywającemu szpitalowi w Obrzycach. Wszyscy już chcą żeby szefować przestał, ale on nie zamierza, bo publiczna kasa do kiesy co miesiąc wpada. Przy okazji zawsze można z materiały budowlane własności szpitala składować na własnej posesji. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. On tylko chciał pożyczyć, ale zapomniał oddać.

  8. Ten sam doradca
  Głównym doradcą ds. promocji w 3xM jest były asystent obecnego burmistrza – Waldemar K., o którym można by napisać osobny rozdział. Pomysłodawca profilu na facebooku Jan Międzyrzecki i akcji „ludzie listy piszą, na której ostatnio Zbyszek popłyną… i to mocno! Można jednak postawić sobie pytanie: Jeśli Pan Zbigniew i całe 3xM tak krytykuje Lorenza to dlaczego zatrudniają do działań promocyjnych (2,5 tys. miesięcznie) osobę, która go wypromowała i z nim ściśle współpracowała?

  9. Fejkowy wiceburmistrz
  To, że Pan Smejlis i 3xM już zaplanowali jak obsadzą stołki swoimi ludźmi jest już znane. Nas doszły słuchy, że jednym z dwóch zastępów będzie Marta Marzec, czyli Zbigniew Mazura, który robi czarny PR z fejkowego konta. Zbyszka M. możemy szerzej znać jako pasjonata żużla i ucieczek przez las…

  10. Chce zgody ponad podziałami
  Ostatnio ukazała się reklama – Zbyszek nie idzie dla władzy tylko dla ludzi… chyba swoich ludzi, którzy muszą dostać to co mają ugadane ze Zbyszkiem. Wszyscy tak się wspierają, że zakładają fajkowe konta, hejtują, troluja i krytykują wszystko i wszystkich przeciwników tylko żeby to osiągnąć. A później tak dla niepoznaki zapraszają na wspólny mecz, chcą rozmów bez podziałów i dialogu, to podchodzi pod chorobę psychiczną, która można leczyć Obrzycach.

 6. Super Zbyszek robi skok na władzę ! Nie dajcie się zwieść. Ile razy już wiele obiecywał rzeczy które wychodzą daleko poza jego możliwości i nic. Od lat lata po mieście jak opętany i nie bez powodu nikt na niego nie chce głosować . 3xm to nic innego jak byli rządzący w mieście trzymający władzę . Poza trzepaniem sobie kasiury nic nie zrobili. Już ludzie zapomnieli jak było za nich. Nie można pozwolić super Zbyszkowi dojść do władzy. Wzłaszcza po tym co powychodziło ostatnio na tego pana. Proponuje poczytać u Artura Szosy kto to jest.

 7. Obejrzałam debatę na przyszłego burmistrza, zainteresowała mnie wypowiedz burmistrza Lorenza o młodych ludziach wracających do Międzyrzecza. No cóż moje dziecko wróciło do Międzyrzecza po pięcioletnich studiach w Poznaniu. Chciała tu zamieszkać gdyż z M-cza pochodzi. Tak pięknie pan mówił o młodych że wracają i jest ich coraz więcej. Ale nie wiem czy nie wyjedzie jednak panie burmistrzu, bo pracy tu dla niej nie ma, choć jest wykształcona na dobrej uczelni w Poznaniu. Wszędzie gdzie składała swoje sv pracodawcy żądają doświadczenia na danym stanowisku, ALE JAK MA ZDOBYĆ DOŚWIADCZENIE SKORO NIE CHCĄ ZATRUDNIAĆ MŁODYCH PO STUDIACH? gdzie ma to doświadczenie zdobyć? myślę że nie tylko ona boryka się ze znalezieniem pracy w M-czu i fakt że nie chcą jej zatrudnić mimo wykształcenia w danym kierunku i odmowa tylko dlatego że nie ma się dwuletniego doświadczenia, mocno ją zniechęca do pozostania w tym pięknym mieście.

 8. Biedne nasze miasto burmistrz sądzi kwiatki i jest zadowolony, a urzędy ogrodzony się od petentów i maja spokój biorą kasę i jest im dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię