OGŁOSZENIE

KĘSZYCZANKI z Kęszycy Leśnej,
Gminę Międzyrzecz podczas festiwalu „Szparagowe Żniwa” w Trzcielu reprezentował zespół śpiewaczy KĘSZYCZANKI z Kęszycy Leśnej

8 czerwca podczas XXIII Festiwalu Szparagowe Żniwa Trzciel 2019 wystąpiło 12 wspaniałych zespołów śpiewaczych.

Celem Festiwalu jest ocalenie od zapomnienia pieśni ludowych, religijnych, patriotycznych oraz popularnych, które przez dziesięciolecia towarzyszyły pokoleniom Polaków w chwilach  radości i smutku, jednocząc i dodając sił w trudnych momentach naszej zawiłej historii.W

W Festiwalu „Szparagowe Żniwa” Trzciel 2019 uczestniczyły następujące zespoły:

 •  MŁODZI DUCHEM – Gorzów Wlkp.,
 •  CHEŁMIANKI – Pniewy,
 •  KĘSZYCZANKI – Kęszyca Leśna,
 •  JAGIENKI – Bogdaniec,
 •  ECHO KRESÓW – Gorzów Wlkp.,
 •  CHÓR KALINA – Gorzów Wlkp.,
 •  MELODIA – Płoty,
 •  NIETKOWIANKI – Nietków,
 •  GAMA – Leśniów Mały,
 •  REZONANS – Nietków,
 •  SUKCES – Nietków,
 •  STARODWORZANKI – Stary Dworek.

Gminę Międzyrzecz podczas festiwalu „Szparagowe Żniwa” reprezentował zespół śpiewaczy KĘSZYCZANKI z Kęszycy Leśnej. Nie byłoby w tym fakcie nic szczególnego, bo KĘSZYCZANKI jak wiemy wiele podróżują i koncertują z sukcesami, podczas różnorodnych imprez. Tym razem Panie pojechały na festiwal do Trzciela i wyśpiewały tam wszystko, co tylko było możliwe i to warto odnotować.
Sukces zespołowi zapewniły cztery piosenki: „Zakochany chłopak”, „Na firmamencie nieba”, „Dworski bal”, „Na szparagi”.

„Dostaliśmy nagrodę specjalną Dyrektora Domu Kultury w Trzcielu. Wróciliśmy z dwoma pięknymi statuetkami, nagrodą i pucharem za całokształt występu. Doceniono nasz zespół za naszą autorską twórczość. Jesteśmy dumne, że godnie reprezentowałyśmy Kęszycę Leśną i naszą Gminę!” –  napisała na facebookowym profilu pani Halina Kocjan-Kucharska.

Warto przypomnieć, że KĘSZYCZANKI nie tylko z powodzeniem koncertują i występują podczas różnorodnych imprez.  Zespół w swoim dorobku ma już nagraną drugą autorską płytę audio. Bez wątpienia do sukcesu zespołu przyczynia się tytan pracowitości, pan Eustachy, który zespołowi zapewnia oprawę muzyczną, sam także śpiewa i jest jednocześnie kierownikiem zespołu. To dzięki jego determinacji i talentowi, a także ogromnej pracowitości powstały nowe utwory, które znalazły się płycie CD.
Wszyscy wiedzą, że sukcesy nie biorą się znikąd, to efekty systematycznej pracy i wielu prób, które odbywały się nawet 2 – 3 razy w tygodniu!
Trzeba w tym miejscu podkreślić, że zespół, nie wypominając oczywiście nikomu wieku 😉 składa się z emerytów, czyli nie jest to zespół typowo zawodowy, śpiewanie to raczej hobby i sposób na życie. Właśnie dzięki tej życiowej pasji członków zespołu, wiele imprez z udziałem KĘSZYCZANEK uzyskuje wspaniałą muzyczną oprawę.
Zespół na przestrzeni lat dorobił się bogatego repertuaru, w którym znajdują się utwory typowo biesiadne, a także religijne, w tym wiele znanych kolęd i pastorałek, które tak chętnie śpiewamy w okresie świątecznym. Właśnie to repertuarowe bogactwo pozwala zespołowi tak skutecznie bawić publiczność  podczas koncertów.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć dalszych sukcesów i osiągnięć, z których wszyscy mieszkańcy naszej gminy mogą być jedynie dumni.  KĘSZYCZANKI


REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię