Mikołaj odwiedził w sobotę Międzyrzecz.

Wieczorem o 18:00, w sobotę do Międzyrzecza przyjechał Mikołaj! W jakim celu odwiedził nasze miasto? Otóż sobotnia wizyta jest kontynuacją akcji „Pomagam jak mogę”, której celem jest sprawienie szczęścia i radości dzieciom przebywających na leczeniu w szpitalnych oddziałach.

0
620
mikołaj w międzyrzeczu 000
Do Międzyrzecza przyjechał Mikołaj! W jakim celu odwiedził nasze miasto? Otóż sobotnia wizyta jest kontynuacją akcji „Pomagam jak mogę”, której celem jest sprawienie szczęścia i radości dzieciom przebywających na leczeniu w szpitalnych oddziałach.
OGŁOSZENIE

mikołaj w międzyrzeczu 001
Bez wątpienia grudzień to najbardziej magiczny miesiąc w roku, nie tylko dla dzieci. Dlatego organizacja non profit z Wolsztyna „Pomagam jak mogę” już od wielu dni, podobnie jak w minionym roku rozpoczęła działania, których celem jest sprawienie szczęścia i radości dzieciom przebywających na leczeniu w szpitalnych oddziałach.

Wieczorem o 18:00, w sobotę do Międzyrzecza przyjechał Mikołaj! W jakim celu odwiedził nasze miasto? Otóż sobotnia wizyta jest kontynuacją akcji „Pomagam jak mogę”, której celem jest sprawienie szczęścia i radości dzieciom przebywających na leczeniu w szpitalnych oddziałach.

Mikołaj, swoim rozświetlonym różnokolorowymi lampkami samochodem przejechał ulicami Międzyrzecza i zatrzymał się na krótkie spotkanie w Rynku przy Ratuszu. Była to typowo robocza wizyta podczas, której Mikołaj odebrał zebrane w Międzyrzeczu słodycze i maskotki, które docelowo trafią do dzieci przebywających na leczeniu w szpitalach. Co roku część dzieci, ze względu na konieczność przebywania w szpitalnym oddziale, nie może na święta udać się na przepustkę do domu i  spędzić ich w rodzinnym gronie.

Akcja pana Michała Matysiaka z Wolsztyna, ma choć trochę umilić dzieciom pobyt w szpitalu. Aby tak się mogło stać pan Michał wiele dni wcześniej gromadzi w mikołajowym magazynie drobne zabawki, maskotki i słodycze od darczyńców. Zbiórka odbywa się w wielu miastach naszego regionu. Podobnie było w Międzyrzeczu. Pluszaki i słodycze Mikołajowi przekazał jeden z najmłodszych mieszkańców Międzyrzecza. Wszystkie prezenty trafiły do bagażnika mikołajowego Forda Fokusa.

Podczas spotkania była także okazja do rozmów, podczas których pan Michał opowiadał o przebiegu akcji i o tym jak wiele osób wspiera tę charytatywną akcję. Wspomniał także o mandatach, które wystawili mu policjancie za jazdę autem rozświetlonym lampkami. I kto by pomyślał, że dożyjemy czasów, kiedy Mikołaja będzie się karać mandatami 😊 Cóż, takie czasy i takie przepisy. Pan Michał znosi to z pokorą i dalej robi swoją robotę.

O tegorocznej akcji opowiada pan Michał: – „Witam, drodzy Państwo, akcje świąteczne zaczęliśmy rok temu, odwiedziliśmy wtedy szpitale w Lesznie, Kościanie, Lęborku i Zaborze. Zbieraliśmy tak jak teraz pluszaki, słodycze, zabawki. W tym roku 16. grudnia odwiedzimy dzieci w szpitalu, w Międzyrzeczu.  Planujemy też odwiedzić szpital przy ul. Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Jeśli dyrekcja odpisze na nasza prośbę postaramy się tam przyjechać również 16. grudnia. Natomiast Szpital w Zaborze, koło Zielonej Góry, możemy odwiedzić w dowolnym dniu, nie mamy jeszcze ustalonej daty. Szpital w Lęborku, odwiedzimy prawdopodobnie 29. grudnia, gdyż będziemy tam z wizytą u rodziny. Moja Mama wspólnie z partnerem już od dawna w Lęborku zbierają dla nas zabawki. Ponadto planujemy w dniu 8. grudnia, o 9:30 zawitać u przedszkolaków, w przedszkolu nr 4 w Międzyrzeczu. Podczas mikołajowego spotkania odbędzie się także pogadanka na temat bezpieczeństwa o zmroku i o odblaskach, którą przygotują  Policjanci, a później wkroczymy my ,w przebraniu Mikołaja, Mikołajki i Elfa, rozdamy dzieciom także odblaski.” – mówi pan Michał i dodaje – „Policjanci wezmą udział w mikołajkowym spotkaniu na naszą prośbę, gdyż wydaje mi się, że jest to, przy okazji rozdawania prezentów także dobra okazja do rozmowy o bezpieczeństwie najmłodszych.”

FOTORELACJA

kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Kazimierz Czułup/

O akcji jest coraz głośniej. Dużo reakcji jest na facebookowym profilu, to z pewnością cieszy. Niemniej w Międzyrzeczu mogłoby być trochę lepiej w tym zakresie. Cóż, być może w przyszłym roku sytuacja się zmieni.

 – „W ciągu godziny, w Międzyrzeczu, zebraliśmy cały bagażnik zabawek, które rozdzielimy na kilka Szpitali,  do każdego pojedzie cześć z nich. Czekamy jeszcze na paczki, które ludzie mają wysłać również z zagranicy. Chcemy jeździć po mieście w przebraniach i rozdawać dzieciom słodycze, auto udekorowane lampkami, będzie jeździło cały miesiąc, zdejmiemy je dopiero w styczniu. Całość akcji, zostanie podsumowana filmem i pokazana w internecie.  Terminy ,które podałem wcześniej są już pewne i potwierdzone, jeśli Szpital w Gorzów Wlkp. się zgodzi i ustalimy przebieg spotkania, to podam termin na stronie, podobnie jak termin przeprowadzenia akcji w Zaborze.” – informuje pan Michał Matysiak.

Warto przypomnieć, że rok temu w ramach charytatywnej akcji, pn. „Pomagam jak mogę”, ekipa Mikołaja w sumie przekazała podarunki dla ponad 120 chorych dzieci przebywających w szpitalnych oddziałach.

Kontakt z organizatorem i informacje o tej charytatywnej akcji można na bieżąco śledzić na stronie: Pomagam jak mogę


Czytaj także:

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię