OGŁOSZENIE

Pierwszym publicznym wydarzeniem w nowym miejscu artystycznej szkoły było Jesienne Pasowanie klas pierwszych połączone z koncertem.

Państwowa Szkoła Muzyczna na chwilę obecną mieści się przy ulicy Zakaszewskiego 2 w biurowcu dawnego „Rempolu”

W związku z termomodernizacją Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Międzyrzeczu od 15 października br. chwilowo zmieniła miejsce i adres. Na chwilę obecną mieści się przy ulicy Zakaszewskiego 2 w biurowcu dawnego „Rempolu”.

Przemysław Kojtych powitał wszystkich w nowej sali koncertowej.  Poprowadził jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole, jaką  jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów.  –  „Już za chwilę oficjalnie zostaniecie uczniami naszej szkoły. Pamiętajcie – dzisiejsze pasowanie zobowiązuje Was do wypełniania uczniowskich obowiązków. Nie zapominajcie o codziennym ćwiczeniu na instrumencie, zaglądaniu do dzienniczka przedmiotowego, ale także o szacunku do pozostałych uczniów, pracowników szkoły i samych siebie.” „SŁABSZYM ZAWSZE POMAGAMY!”

 –  „Na dzisiejszy koncert zaproszeni zostali wyjątkowi goście” – mówiły: Julia Szymańska oraz Klaudia Nowacka, które prowadziły koncert.  – „Zanim jednak ich poznacie, zapraszamy Was na część artystyczną naszego wieczoru. Zapraszamy na koncert i życzymy miłego słuchania 😀 .”

Ciekawy i zróżnicowany koncert rozpoczął Franciszek Kiernozem, który na skrzypcach zagrał. „Panie Janie”, Janiny Garścia i Jana Stasicy – akompaniował Tadeusz Nowak na fortepianie.

Joanna Grusza na fortepianie zagrała melodię „Alec’a Rowley’a” –  „W krainie krasnoludków”.

Poloneza – Witolda Krotkiewskiego zagrała skrzypaczka Kinga Buszewska, której akompaniował na fortepianie pan Nowak. Kalina Tomysek  na fortepianie wykonała Etiudę  –  Dymitra Kabalewskiego.

Ragtime Scotta Joplina – „Maple Leaf Rag” zagrała na fortepianie Patrycja Oleksiak, natomiast  Igor Oleksak  wykonał tango  „Por Una Cabeza” –  Carlosa Gardel’a.

 Jeszcze Patrycję i Igora Oleksaków usłyszeliśmy –  w „Małym zegarze na 4 ręce” – Valerego Gavrilina. „Jesien w Pekinie” – Doroty Obijalskiej na skrzypcach zagrała Alicja Grela. Akompaniował T. Nowak na fortepianie.
Walca Bartolomeo Calatuyeda na gitarze wykonal Kacper Kaja. Koncert zakończył „Tańcem” Aram’a Chaczaturiana na akordeonie Jan Farbotko.

Dalsza część uroczystości przebiegła w bajkowym klimacie. Była Dobra Wróżka, która  przybyła z  odległej krainy, w której króluje dobro, muzyka i radość. W obdarowaniu dzieci tymi dobrami Zła Wróżka nie chciała ustąpić.
Dopiero turniej muzyczny, w którym dzieci klas pierwszych odgadywały zagadki zjednał obie wróżki. Tę część programu prowadziły: Małgorzata Orzłowska i Julia Skabardis.

Następnie dyrektor szkoły Małgorzata Telega-Nowakowska przyjęła ślubowanie klas pierwszych.

Tekst ślubowania:

1. Będę zawsze dbał o dobre imię swojej szkoły.

2. Wykorzystam w pełni czas przeznaczony na ćwiczenie na instrumencie.

3. Będę szanował nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów.

4. Będę przestrzegał porządku i czystości w szkole.

5. Będę dbał o instrumenty muzyczne i sprzęt szkolny.

6. Będę starał się mieć dobre oceny.

Po ślubowaniu dyrektor szkoły  na  pamiątkę każdego nowo przyjętego ucznia dotknęła specjalnym atrybutem – fletem poprzecznym  – w  ramię. Każdy uczeń dostał pamiątkowy dyplom.

Prowadząca  Julia Skabardis podziękowała za udział w dzisiejszej uroczystości.  – „Cieszymy się, ze powiększyła się nasza szkolna rodzina. My, starsi koledzy obiecujemy pomagać i wspierać pierwszaków. Możecie zwracać się do nas z trudnymi sprawami. Po uroczystości prosimy o pozostanie na miejscu naszych bohaterów”.

Mała sesja zdjęciowa zakończyła ten niezwykły dzień.

Podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego  i jej opiekuna Marty Walczak za piękne udekorowanie  koncertowej Sali.

FOTORELACJA

kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Zdzisław Musiał/


Z muzycznym pozdrowieniem
Zdzisław Musiał

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię