Wielkopolscy terytorialsi zdobyli brąz!

Mistrzostwa WOT w piłce siatkowej zakończyły się trzecim miejscem na podium dla żołnierzy z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Najlepsi podczas mistrzostw okazali się Terytorialsi z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

0
285
mistrzostwa wot 12 wbot 000
Mistrzostwa WOT w piłce siatkowej zakończyły się trzecim miejscem na podium dla żołnierzy z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Najlepsi podczas mistrzostw okazali się terytorialsi z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. / Foto: DWOT
OGŁOSZENIE

mistrzostwa wot 12 wbot 001
Gra zespołowa, taka jak piłka siatkowa, scala i jednoczy drużynę. Podczas mistrzostw bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Najskuteczniejszym zawodnikiem (MVP)  został również żołnierz 14 ZBOT. Do zawodów zgłosiło się 15 drużyn z całej Polski …

Tegoroczne mistrzostwa WOT w siatkówce były rozgrywane w Skwierzynie, gdzie mieści się 151 batalion lekkiej piechoty.
W ostatecznym rozrachunku, reprezentacja wielkopolskiej „Dwunastki” uplasowała się na trzecim miejscu.

Jak podkreśla szef sekcji szkoleniowej 12 WBOT: „… wydarzenia sportowe są doskonałą formą rozwijania współpracy pomiędzy żołnierzami. Gra zespołowa, taka jak piłka siatkowa, scala i jednoczy drużynę. Dodatkowo, daje możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy – zarówno w obszarze sportowym, jak i wojskowym. Rywalizacja sportowa jest doskonałą formą promowania zdrowego stylu życia i sprawności fizycznej.”

mistrzostwa wot 12 wbot 002
Wszystkim spotkaniom towarzyszyły ogromne emocje. Zawodnicy mogli liczyć na silne wsparcie kibiców i żołnierzy z trybun.

Podczas mistrzostw bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy   z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Najskuteczniejszym zawodnikiem (MVP)  został również żołnierz 14 ZBOT.

Do zawodów zgłosiło się 15 drużyn z całej Polski, które reprezentowały wszystkie Brygady WOT.

Kapitan drużyny gospodarzy (12 WBOT) jest usatysfakcjonowany postawą swojej drużyny: – „Wywalczenie miejsca na podium pozwala nam cieszyć się sukcesem. Uważam, że poziom tych mistrzostw był naprawdę wysoki. Jako zawodnik i trener, przyznaję, że drużynowo daliśmy z siebie wszystko i cieszymy się brązowym medalem. Gratulujemy 14 ZBOT zasłużonego  zwycięstwa!”

Tekst:   por. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA