OGŁOSZENIE

międzyrzecz do przodu 027
Międzyrzecz – Ratusz
Lokacja miasta nastąpiła w średniowieczu, już w XIII wieku, a z polecenia króla Kazimierza Wielkiego w kolejnym stuleciu w Międzyrzeczu wzniesiono murowany piastowski zamek. Miasto stało się wówczas siedzibą kasztelana i starosty.

Minęła połowa lipca. Sezon wakacyjny w pełni, a turyści ruszyli na wakacyjne szlaki w poszukiwaniu przygód i niezapomnianych chwil, które utkwią im w pamięci na długi czas jako wakacyjne wspomnienia. Jakie wyniosą wspomnienia po pobycie w Międzyrzeczu?

Ile w Międzyrzeczu jest pięknych miejsc, które zachęciłyby potencjalnego turystę do odwiedzenia naszego miasta? Zapewne wśród wiodących propozycji znajdzie się średniowieczny, królewski zamek i Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej. To oczywiste, a dalej, co Państwo by zaproponowaliby potencjalnemu turyście?

Bez wątpienia kolejną propozycją będą międzyrzeckie świątynie i być może ktoś wspomni o klasycystycznym Ratuszu z neogotycką wieżą zwieńczoną hełmem, w którym codziennie samorządowcy radzą, jak podnieść na wyższy poziom atrakcyjność naszego miasta.

Oczywiście można się wspomóc informacjami w internecie. Co więc się dowiemy po wpisaniu „atrakcje turystyczne”?

międzyrzecz do przodu 000 atrakcje

A jeśli klikniemy więcej informacji, to uzyskamy taki wynik:międzyrzecz do przodu 000 atrakcje 1

Warto zauważyć, że kolejne propozycje, czyli Międzyrzecki Rejon Umocniony, okoliczne jeziora, czy też prywatna kolejka w sołectwie Nietoperek, to już nie jest miejska oferta.

A jaki hotel Państwo zaproponowaliby turyście w Międzyrzeczu? Nie chodzi tu o pokoje funkcjonujące przy restauracjach, ale o hotel z prawdziwego zdarzenia, taki, gdzie na strzeżonym parkingu spokojnie obok aut osobowych można również zaparkować na noc autokary.
Jaką rozrywkę na godziny wieczorne by Państwo zarekomendowali, szczególnie dla młodych turystów – może jakiś dancing albo dyskotekę, gdzie można byłoby trochę potańczyć i porozmawiać przy muzyce?
A którą wypożyczalnię rowerów polecą Państwo, tym bardziej aktywnym, którzy chcieliby zwiedzać miasto wykorzystując sieć ścieżek rowerowych?

międzyrzecz do przodu 022
Taka jest propozycja międzyrzeckiego samorządu dla mieszkańców i gości w sezonie turystycznym 2021 …
Pytanie, czy turysta będzie w stanie odszukać szybko to miejsce?

Pamiętajmy, że nie wszyscy turyści są zmotoryzowani. Jaki system komunikacji polecilibyście Państwo przyjezdnemu, tak, żeby mógł sprawnie zwiedzić całe miasto?
Bez wątpienia, tak na koniec warto jeszcze się zastanowić, gdzie ten pieszy turysta, jak najdzie go fizjologiczna potrzeba, będzie bez większego stresu mógł ją w kulturalnych warunkach załatwić, umyć ręce i się odświeżyć?

Oczywiście to jest tylko niewielka część pytań dotyczących naszego, historycznego miasta, na które warto znać odpowiedź, po to, żeby w każdej chwili móc udzielić wyczerpujących wskazówek turyście, który zdecydował się odwiedzić królewski Międzyrzecz.

Tak podczas spacerów postrzegają Międzyrzecz mieszkańcy miasta. Foto: Roman Kościelski

Warto pamiętać, że na wizerunek miasta i to jak będzie postrzegany wpływają nie tylko zabytki, ale także wiele innych czynników, jak choćby czystość ulic, czytelność oznakowania oraz informacje umieszczone w przestrzeni publicznej. To także parki i tereny zielone oraz tak zwana mała architektura, także ta towarzysząca licznym kawiarniom i restauracjom, z której można skorzystać wprost z deptaka lub ulicy, bo przecież po kilku godzinach zwiedzania, każdy zapragnie w końcu na chwilę usiąść i odpocząć.

Poniżej kilka zdjęć z turystycznego spaceru po mieście.  Jeśli pragną Państwo uzupełnić galerię swoimi zdjęciami, to proszę je przesłać na adres: info@miedzyrzecz.biz lub informix@interia.pl

kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Małgorzata Czułup/


Czytaj także:
Kolej żelazna w Międzyrzeczu
Ratusz w Międzyrzeczu
Zamek Królewski w Międzyrzeczu
Folwark Zamkowy
Kto posprząta drogę na perony przystanku kolejowego?
JOHANN JACOB VOLMER
BUDYNEK URZĘDU POCZTOWEGO

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię