OGŁOSZENIE

Listopad nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Wchodzimy powoli w okres przedświąteczny. Za kilka dni w Międzyrzeczu spotkamy się na drugim już Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Jak pamiętamy w ubiegłym roku Jarmark Bożonarodzeniowy cieszył się dużym powodzeniem wśród mieszkańców, którzy tego dnia, a w zasadzie po południu wypełnili międzyrzecki Rynek po same brzegi.  Tak duża frekwencja była najlepszym dowodem na to, że tego typu imprezy są w naszym mieście jak najbardziej akceptowane. Z czego to wynika? Cóż, być może z faktu, że organizacja jarmarku nie wiąże się z niebotycznymi kosztami, a może dlatego, że w organizację imprezy zaangażowani są sami mieszkańcy.  Program artystyczny wypełniony został występami uzdolnionych ludzi, zarówno młodych jak i tych w senioralnym już wieku. Podobnie jak w ubiegłym roku uważam, że nasza gmina w tej kwestii ma duży potencjał, wystarczy tylko wszystkich zaprosić do współpracy, począwszy od naszych przedszkolaków, a na słuchaczach Międzyrzeckiego Uniwersytetu Trzeciego wieku kończąc. Kolejny raz twierdzę, że właśnie w mieszkańców naszej gminy należy inwestować i tu przekierowywać pieniądze z samorządowej kasy, bo to także jest jeden z warunków społecznej integracji.

Zapowiedź

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017 - Plakat
Urząd Miejski w Międzyrzeczu

Nowością w tym roku będzie pokaz laserowy Mikołajkowej bajki. Bajka wyświetlana będzie na ścianie ratusza o godz. 17, 18 i 19:30.
Uczestnicy Jarmarku będą mogli wykonać świąteczny stroik w domku z piernika oraz wygrać choinkę. Przy ratuszu stanie świąteczna kolejka!

W ubiegłym roku
Niewątpliwą  atrakcją Jarmarku w 2016 roku była parada Mikołajów wokół międzyrzeckiego Ratusza, a także możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z Mikołajem. Na rozłożonych straganach wytwórcy regionalni zaprezentowali swoje wyroby użytkowe i artystyczne, a wśród nich, między innymi naturalne środki spożywcze, np. wyroby cukiernicze, orzechy, bakalie i różnego rodzaju słodycze.
Zaprezentowane zostały także nietuzinkowe, pięknie wykonane ozdoby świąteczne oraz wyroby pamiątkarskie. Oglądanie tych pięknych wyrobów, to była swoista uczta dla oczu.
Podczas imprezy chętni mogli przygotować i wysłać okolicznościowe kartki świąteczne. Wystarczyło tylko taką kartkę wypisać i wrzucić do skrzynki, a wysyłką zajął się Urząd Miejski –  to drobny, ale miły gest.
Nastrój budowała świąteczna muzyka, którą przygotowali pracownicy Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Niewątpliwą atrakcją były artystyczne występy na dużej scenie dzieci i młodzieży z międzyrzeckich przedszkoli i szkół.

Zobacz jak było – Fotorelacja z I Jarmarku Bożonarodzeniowego – 2016

Dużym powodzeniem cieszył się ustawiony obok świątecznej choinki ogromny fotel świętego Mikołaja, na którym całe rodziny robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Chętnych było tak wielu, że trudno  wręcz było do tego fotela dopchać się 🙂
Jak będzie w tym roku? Cóż, żeby się przekonać, to trzeba po prostu przyjść i uczestniczyć osobiście w imprezie.  Oby tylko dopisała pogoda.

Przypomnijmy
Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Urząd Miejski w Międzyrzeczu. Jarmark w założeniu jest imprezą wystawienniczo-handlową dla wytwórców wyrobów użytkowych i artystycznych, a także naturalnych produktów spożywczych oraz przedmiotów sztuki i innych wyrobów użytkowych o tematyce bożonarodzeniowej, w tym produktów o charakterze regionalnym.
Celem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest promocja regionalnych wyrobów, przedmiotów użytkowych oraz artystycznych o charakterze bożonarodzeniowym, a także prezentacja różnych form aktywności twórczej i społecznej odwołujących się swą treścią do tematyki Bożego Narodzenia.

Organizatorzy zapraszają wszystkich w dniu 6 grudnia 2017 roku na międzyrzecki Rynek. Jarmark Bożonarodzeniowy odbywać się będzie w godzinach od  12:00  do 20:00.

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię