OGŁOSZENIE

W dniach 14-15 października 2017 r. w Bad Saarow i Frankfurcie n/O   (Niemcy) odbyły się koncerty pt. „Scharwenkatage” w których uczestniczyli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Międzyrzeczu.

Motywem przewodnim spotkania była twórczość urodzonego w Szamotułach Ksawerego Szarwenki, kompozytora z przełomu XVIII i XIX w.

Koncerty w Niemczech
Naszą szkołę muzyczną w Międzyrzeczu dumnie reprezentowała para ze Skwierzyny. Rodzeństwo Patrycja i Igor Oleksak (klasa III PSM cykl 6-letni) uczniowie z klasy fortepianu Tadeusza Nowaka.

Uczestnikami koncertu byli uczniowie szkół muzycznych z Niemiec i Polski, w tym także z Międzyrzecza. Naszą szkołę muzyczną w Międzyrzeczu dumnie reprezentowała para ze Skwierzyny. Rodzeństwo Patrycja i Igor Oleksak (klasa III PSM cykl 6-letni) uczniowie z klasy fortepianu Tadeusza Nowaka. Podczas koncertu wykonali utwory: Barkarole e-moll op. 62 nr 4 i Preludium op. 62 nr 8 K. Szarwenki.

Młodzi pianiści nie byliby duetem w pełnym tego słowa znaczeniu gdyby nie wystąpili razem przy jednym fortepianie. I tak, jako „wisienka na torcie”, bo udany koncert zasługiwał na „słodkie” miano, wykonali „Taniec norweski” na 4 ręce Edvarda Griega.

Rodzeństwo Patrycja i Igor Oleksak
Rodzeństwo Patrycja i Igor Oleksak

Na przyszły rok planowany jest koncert w tym samym temacie, tym razem jednak odbędzie się w Polsce.

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Międzyrzeczu, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach i Szkoła Muzyczna w Bad Saarow podjęły muzyczną współpracę kilka lat temu. Uczniowie wymienionych szkół muzycznych koncertowali już w wymienionych szkołach na terenie kraju i Niemiec. Pewną jednolitością instrumentalną (na razie) jest fakt, że biorą w nich udział głównie pianiści.

Patrycja i Igor Oleksak
Rodzeństwo Patrycja i Igor Oleksak (klasa III PSM cykl 6-letni) uczniowie z klasy fortepianu Tadeusza Nowaka.

Organizatorzy planują poszerzenie palety aparatu wykonawczego o inne instrumenty muzyczne.
Dodam, że to nie jedyny występ Patrycji i Igora w ich życiu. Brali udział w wielu konkursach szkolnych i wojewódzkich. Z każdego przywozili dyplomy i wyróżnienia.

W te wakacje nie odpoczywali. Ciesząc się letnią przerwą w nauce wystąpili gościnnie na dużej scenie w Filharmonii Gorzowskiej prezentując Preludium J.S. Bacha i Walc a-moll F. Chopina.

Wielkie gratulacje i podziękowania dla młodych utalentowanych pianistów.

uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Międzyrzeczu
Koncerty w Bad Saarow i Frankfurcie n/O (Niemcy) odbyły się koncerty pt. „Scharwenkatage” w których uczestniczyli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Międzyrzeczu.

Tekst:  Zdzisław Musiał

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię