OGŁOSZENIE

Koncert Jesienny, 28 października 2019 roku, był ciekawym wydarzeniem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Międzyrzeczu. Program koncertu był atrakcyjny i urozmaicony. Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania publiczności niemal wszystkich klas instrumentów muzycznych, na których uczą nauczyciele muzycy. Koncert z wdziękiem prowadziła Marta Walczak. Pomagały jej Julia Szymańska i Klaudia Nowacka.

Rozpoczęła go Zuzanna Makarewicz, klasa fletu poprzecznego Darii Puchatej, która wykonała „Majestatyczny marsz” /D. Court’a. Na fortepianie akompaniowała jej Ludmiła Uljanicz.

Zuzanna Szewczyk na wiolonczeli zagrała Mazurka – Ewy Iwan. Uczy ją Katarzyna Winkiewicz.

Na skrzypcach Kajetan Witkowski z klasy Agnieszki Wendy zaprezentował utwór pt. „Panie Janie”. Tadeusz Nowak akompaniował mu na fortepianie.

Akordeonista Kornel Grocholewski wykonał „Kukułeczkę”. Zespół akordeonowy wykonał dwa utwory: „Cha-cha” A. Breitfusza i „Tango” D. Hellbacha. Przygotowała ich Alina Plebanek.

Konrad Wojtczak ze swoją nauczycielką M. Walczak, na dwoje skrzypiec zaprezentowali utwór A. Cofalika – „Idziemy do szkoły”.

Kwartet gitarowy pod przewodnictwem Zdzisława Musiała prapremierowo wykonał utwór piszącego te słowa pt. „Jesienny marsz”.

Jakub Marszałek zagrał na skrzypcach „Małego czardasza”. Ucznia przygotowała Jolanta Helwig.

Maciej Puka z klasy saksofonu Czesława Nowakowskiego zagrał utwór pt. „Reverie” – B. Goothus’a.

Słynny temat G. Gershwin’a „Summertime” wykonała Patrycja Oleksiak. Przygotował ją Tadeusz Nowak.

Na zakończenie Chór szkolny pod batutą Wojciecha Witkowskiego wykonał pieśń „Haeven is”.

Zasłużone brawa po każdej prezentacji dodawały skrzydeł młodym muzykom.

M. Walczak – opiekun samorządu szkolnego poprowadziła jedną z piękniejszych uroczystości, odbywających się w naszej szkole, jaką jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów szkoły muzycznej. Wspomagały ją przedstawicielki samorządu szkolnego w składzie Nikola Krygiel, Małgorzata Orzłowska i Wiktoria Dejewska, które przygotowały quiz muzyczny dla uczniów klas pierwszych. Z odgadnięciem ich uczniowi nie mieli większych trudności. Dla bystrzyków, kto pierwszy odpowiedział były słodkie niespodzianki.

Dalszą część uroczystości poprowadziła dyrektor szkoły Małgorzata Telega-Nowakowska mówiąc, min: – „Już za chwilę oficjalnie zostaniecie uczniami naszej szkoły. Pamiętajcie, dzisiejsze pasowanie zobowiązuje Was do wypełniania uczniowskich obowiązków. Nie zapominajcie o codziennym ćwiczeniu na instrumencie, zaglądaniu do dzienniczka przedmiotowego, ale także o szacunku do pozostałych uczniów, pracowników szkoły i samych siebie.”

„SŁABSZYM ZAWSZE POMAGAMY!”

Następnie dyrektor szkoły w obecności uczniów, rodziców i zaproszonych gości przyjęła ślubowanie klas pierwszych.

Tekst ślubowania:

  1. Będę zawsze dbał o dobre imię swojej szkoły.
  2. Wykorzystam w pełni czas przeznaczony na ćwiczenie na instrumencie.
  3. Będę szanował nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów.
  4. Będę przestrzegał porządku i czystości w szkole.
  5. Będę dbał o instrumenty muzyczne i sprzęt szkolny.
  6. Będę starał się mieć dobre oceny.

Każdy pierwszoklasista dostał pamiątkową przypinkę od dyrektor szkoły.

Po ślubowaniu Samorząd uczniowski pogratulował nowo przyjętym i z radością przygarnął wszystkich do swojego grona.

FOTORELACJA: Mała sesja zdjęciowa zakończyła ten niezwykle uroczysty dzień.

kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Zdzisław Musiał/


Podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego i jej opiekuna za piękne udekorowanie  auli szkolnej. Podziękowania również dla Rady Rodziców Szkoły Muzycznej za pomoc przy uroczystości pasowania uczniów pierwszych klas.


Z muzycznym pozdrowieniem
Zdzisław Musiał

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię