OGŁOSZENIE

Rok szkolny 2019/2020 na pewno przejdzie do historii, o której uczyć się będą nowe pokolenia. Ciężki czas pandemii wymusił nową sytuację. Piękny budynek szkoły muzycznej po termomodernizacji przez kilka miesięcy stał pusty. Nie bardzo był czas, aby nacieszyć dobrymi warunkami. Od marca br. nastał dziwny nieprzewidywalny czas pandemii.

Ten trudny, drugi okres roku szkolnego, zapamiętamy jako brak kontaktu z uczniami i rodzicami, kadrą pedagogiczną, uczeniem on line. Wciąż nowe nieprzewidywalne przeszkody i wyzwania dały się chyba wszystkim mocno we znaki. Uczniom zapewne szczególnie.
Niekonwencjonalny rok szkolny i niespotykane zakończenie szkolnego roku. Świadectwa, dyplomy czy nagrody rozdane były w kameralnym gronie. Aby była pamiątka, udokumentowanie historycznego faktu, ustawiano się tylko do wspólnego zdjęcia. Każdy nauczyciel miał swój krótki czas zobaczenia się z uczniami i rodzicami. Zdarzyły się też w trakcie spotkań krótkie prezentacje muzyczne solistów i zespołu kameralnego. Zabrakło uroczystej ceremonii pożegnania z uczniami. Tej jakże ważnej otoczki wiążącej trudy uczniów, a także rodziców i ich nauczycieli z zakończeniem okresu edukacji. Zamknięcia pewnego etapu w życiu młodych ludzi. Na Sali siedzący i zachowujący odstęp między sobą rodzice. Dla nich to też był trudny czas. Zapewne każdy będzie pamiętał na długie lata ten nietypowy rok szkolny 2019/2020.

W tym roku szkolnym mury Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Międzyrzeczu opuściło ośmioro absolwentów: Oliwia Bućkowska – wiolonczela; Kalina Tomysek, Hanna Pańczuk, Filip Witkowski – fortepian; Aleksandra Pyrcz – flet poprzeczny; Pranav Sharath Ragunath Babau – saksofon; Alicja Krawiec i Julia Kaszkowiak – gitara. Tradycyjne każdy absolwent otrzymał pamiątkowe tablo.

Młodzi instrumentaliści szkoły muzycznej to ciekawe indywidualności. Laureaci licznych konkursów muzycznych, talentów wokalnych, członkowie licznych zespołów kameralnych. Wielokrotnie okraszali swymi występami różne ważne i te mniej ważne wydarzenia niemal w całym regionie.
W szkole po nich zostały dyplomy. zdjęcia, materiały prasowe, nagrania muzyczne. Historia w szkolnej kronice.
Zapraszamy sympatyków i kandydatów do odwiedzania naszej szkoły muzycznej. Pomimo, że ostatnio sporo filmów z prezentacjami muzycznymi uczniów pojawiało się w ogólnie dostępnych mediach społecznościowych, zachęcamy do wnikliwszego zainteresowania się działalnością szkoły muzycznej.

FOTORELACJA

kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Zdzislaw Musiał/


W tym niekonwencjonalnym roku były koncerty z muzyką na żywo dla mieszkańców naszego powiatu. Kreatywność muzyczna nauczycieli i uczniów dotarła do Skwierzyny, Międzychodu, na Głębokie i oczywiście na ulice naszego królewskiego miasta Międzyrzecz. Powstało sporo projektów graficznych i filmowych, tzw. challenge z prezentacjami muzycznymi uczniów. Szkoła została nominowana do Akcji Charytatywnej dla Julii. Przysiady i pompki uczestników akcji zostały zarejestrowane na filmie i „fruwają” na facebooku.
Kolejny wartościowy rocznik, uzdolnionej muzyczne młodzieży opuścił nasze szkolne mury. Myślę, że wielu absolwentów nas jeszcze odwiedzi. Wspólnie wspominać będziemy przeżyte chwile radości, wahania, niekiedy przebytych kryzysów
Życzę wielu niezapomnianych chwil podczas letniej kanikuły. Wracajcie bezpiecznie do domu i szkół po wakacjach. Oby czas pandemii i lekcji on line minął bezpowrotnie.

Czytaj więcej
MUZYCZNA NIEDZIELA W POWIECIE MIĘDZYRZECKIM
Zapisy do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Międzyrzeczu
Remont siedziby Państwowej Szkoły Muzycznej I st. dobiegł końca
PRZESŁUCHANIA CEA W MIĘDZYRZECKIEJ SZKOLE MUZYCZNEJ
Konkurs Piosenki Patriotycznej pod nazwą „NIEPODLEGŁA 2018” [wideo]
Finał Konkursu Piosenki Patriotycznej


Z muzycznym pozdrowieniemZdzisław Musiał

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię