Spotkanie przedwyborcze z kandydatami KKW Koalicji Obywatelskiej.

12 marca (wtorek) o godzinie 18:00 w Hotelu Willa Starosty przy ulicy Mieszka I. w Międzyrzeczu odbyło się pierwsze, otwarte spotkanie przedwyborcze kandydatów Koalicji Obywatelskiej z mieszkańcami Międzyrzecza. Podczas spotkania odbyła się prezentacja kandydatów w Międzyrzeczu.

0
300
spotkanie przedwyborce ko międzyrzecz 000
Samorządowa kampania wyborcza nabiera rozpędu. Komitety wyborcze już oficjalnie ogłaszają swoich kandydatów na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Znamy już od kilku dni kandydatów, którzy zdecydowali się powalczyć o mandaty radnych do Rad Miejskich, Rad Powiatu i Sejmiku Wojewódzkiego.
OGŁOSZENIE

spotkanie przedwyborce ko międzyrzecz 11
Niewątpliwe punktem kulminacyjnym było oficjalne przedstawienie kandydata Koalicji Obywatelskiej na stanowisko burmistrza Międzyrzecza o które ubiegać się będzie Jacek Bełz, wiceprzewodniczący struktur wojewódzkich .NOWOCZESNEJ …

12 marca (wtorek) o godzinie 18:00 w Hotelu Willa Starosty przy ulicy Mieszka I. w Międzyrzeczu odbyło się pierwsze, otwarte spotkanie przedwyborcze kandydatów Koalicji Obywatelskiej z mieszkańcami Międzyrzecza. Podczas spotkania odbyła się prezentacja kandydatów w Międzyrzeczu.

We wtorek 12 marca w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej wylosowano numery list wyborczych ogólnopolskich komitetów wyborczych. Numer 1 przypadł KW PiS, 2 – KW Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, 3 – KKW Trzecia Droga Polska 2050-PSL, 4 – KKW Lewica, 5 – KKW KO, a nr 6 otrzymał KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”.

Samorządowa kampania wyborcza nabiera rozpędu. Komitety wyborcze już oficjalnie ogłaszają swoich kandydatów na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.  Znamy już od kilku dni kandydatów, którzy zdecydowali się powalczyć  o mandaty radnych do Rad Miejskich, Rad Powiatu i Sejmiku Wojewódzkiego.

We wtorkowe popołudnie  o 18:00 w sali tanecznej Hotelu Willa Starosty w Międzyrzeczu odbyło się pierwsze otwarte spotkanie  przedwyborcze  kandydatów Koalicji Obywatelskiej z wyborcami.

W spotkaniu uczestniczyli Marcin Jabłoński, Marszałek Województwa Lubuskiego i Krystyna Sibińska – Poseł na Sejm RP.

Przybyłych na spotkanie powitał Grzegorz Platokos, szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej w Międzyrzeczu.
Po przywitaniu gości nastąpiła prezentacja kandydatów do Rady Miejskiej, Rady Powiatu, Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz kandydatów na Burmistrzów KKW Koalicji Obywatelskiej na terenie Powiatu Międzyrzeckiego.

Niewątpliwe punktem kulminacyjnym było oficjalne przedstawienie kandydata Koalicji Obywatelskiej na stanowisko burmistrza Międzyrzecza o które ubiegać się będzie Jacek Bełz, wiceprzewodniczący struktur wojewódzkich .NOWOCZESNEJ, którego raczej dla międzyrzeckiej społeczności nie trzeba przedstawiać, bo znany jest od lat jako przedsiębiorca i inicjator wielu przedsięwzięć o społecznym i charytatywnym charakterze, a także tych czysto pomocowych jak choćby wielomiesięczna pomoc dla Ukraińców po napaści Rosji na Ukrainę.

Po prezentacji kandydatów rozpoczęła się dyskusja podczas której poruszono wiele ciekawych, acz niełatwych spraw z którymi mieszkańców powiatu borykają się niemal każdego dnia.  W toku dyskusji okazało się, że niektóre sprawy można było spokojnie rozwiązać, bo województwo dysponowało środkami, należało tylko po nie wystąpić.

Marcin Jabłoński, Marszałek Województwa zauważył, że aby zagospodarować niektóre społeczne obszary i zaspokoić potrzeby mieszkańców potrzebne są inicjatywy i aktywność lokalnych gospodarzy, czyli sołtysów i burmistrzów miast.
A z kolei bierność i brak zaangażowania lokalnych władz samorządowych powoduje, że życie mieszkańców staje się trudniejsze, a proste sprawy z czasem nabrzmiewają i stają się trudne do rozwiązania w danej perspektywie finansowej.

Do poruszonych podczas dyskusji problemów nawiązał Jacek Bełz i stwierdził, że wiele odpowiedzi można bez problemu znaleźć w Programie Wyborczym dla Gminy Międzyrzecz, pn. „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY”.

spotkanie przedwyborce ko międzyrzecz 18
Jacek Bełz, wiceprzewodniczący struktur wojewódzkich .NOWOCZESNEJ …

 – „Nasze miasto stoi dziś przed wieloma wyzwaniami. Ma też duże możliwości rozwoju i poprawy jakości życia jego mieszkańców. W naszym programie znalazły się rozwiązania i propozycje w obszarze transportu i poprawy mobilności w mieście. Zamierzamy także rozszerzyć wsparcie dla seniorów i młodzieży. Mamy także pewne propozycje w kwestii pomocy dla międzyrzeckiego szpitala. Aby zrealizować wiele pomysłów i rozwiązań mamy plan efektywnego pozyskiwania dotacji unijnych. Pozyskane środki pozwolą nam na realizację przedsięwzięć w obszarze sportu i szeroko pojętej rekreacji oraz promocji sportu w którą chcielibyśmy zaangażować lokalne kluby sportowe. W naszym programie poświęciliśmy również wiele uwagi promocji turystycznej Międzyrzecza” – informował Jacek Bełz i dodał – „Będę dążył do przywrócenia samorządowi, konkretnie Radzie Miejskiej właściwej  jej roli, którą na przestrzeni minionych lat mocno umniejszono. Bo przecież tak naprawdę to Rada Miejska powinna rządzić miastem. Burmistrz ma określone ustawowo prerogatywy i jako samorządowa władza wykonawcza powinien skupić się przede wszystkim na zadaniach jakie mu powierza właśnie Rada Miejska.

Podczas kolejnych spotkań przedstawimy Państwu propozycje, które pomogą nam wszystkim  usunąć wiele nieprawidłowości, a wprowadzone w życie rozwiązania spowodują z czasem to, że nasze miasto i gmina staną się bardziej atrakcyjnymi i  przyjaznymi do życia” – dodał Jacek Bełz.

Po zakończeniu dyskusji rozpoczęły się rozmowy kuluarowe, gdzie w małych grupach rozmawiano na tematy wyborcze oraz poruszano sprawy o lokalnym charakterze. Był też czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Przypomnijmy, wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 r. W Międzyrzeczu wyborcy zdecydują o obsadzeniu mandatów 17 radnych do Rady Powiatu i 21 radnych do Rady Miejskiej w Międzyrzeczu oraz wyborze burmistrza na pięcioletnią kadencję. Ewentualna, druga tura wyborów zaplanowana została na 21 kwietnia.

FOTORELACJA

kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Małgorzata & Kazimierz Czułup/


Czytaj także:

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię