OGŁOSZENIE

ow głębokie tablica informacyjna 001
Do tematu wspomnianej tablicy wracamy ponownie za sprawą mieszkańca Międzyrzecza, Zbigniewa Kolisa, który jak się okazało doczekał się z Gminy Międzyrzecz odpowiedzi na swój wniosek w sprawie wspomnianej tablicy.

Pismo – odpowiedź burmistrza Międzyrzecza na wniosek mieszkańca Międzyrzecza dotyczący nieaktualnej tablicy informacyjnej prowokuje do zadania kolejnego pytania: Dlaczego urzędnicy ośmieszają nasz Urząd Miejski w Międzyrzeczu?

Do tematu tablicy informacyjne na OW Głębokie, stojącej na terenie zarządzanym przez Gminę Międzyrzecz w zasadzie nie planowaliśmy już wracać, bo tak na prawdę trudno było cokolwiek jeszcze dodać do poruszonego problemu, który notabene już dawno powinien zostać załatwiony, bo chodziło przecież o tylko zmianę nazw dwóch ulic, których patronami byli generałowie Karol Świerczewski i Aleksander Waszkiewicz. [ … czytaj więcej ]

Niestety jak się okazuje dla urzędników z Ratusza dokonanie aktualizacji tablicy informacyjnej jest zadaniem, które ich przerosło. A przecież chodziło tylko o zamalowanie dotychczasowych nazw i naniesienie nowych nazw ulic. Można było to wykonać na wiele sposobów i nie jest to wcale tak skomplikowane, no ale jak brakuje chęci, to trudno oczekiwać efektów. Zresztą, po co się wysilać, skoro podwyżki wynagrodzenia miesięcznego i tak się należą. A tablica jak stała tak stoi, brudna i zachlapana, bo tu także zabrakło chęci oraz kawałka szmaty i płynu do czyszczenia. Wstyd!

Do tematu wspomnianej tablicy wracamy ponownie za sprawą mieszkańca Międzyrzecza, Zbigniewa Kolisa, który jak się okazało doczekał się z Gminy Międzyrzecz odpowiedzi na swój wniosek w sprawie wspomnianej tablicy.

 – „Panie Kazimierzu, otrzymałem 11.03.2022 r. odpowiedź z gminy Międzyrzecz w sprawie mojego wniosku z 7 lutego. Jego treść jest następująca, cyt.:

„W nawiązaniu do wniosku, który wpłynął w dniu 7 lutego 2022 r. do Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, dotyczącego tablic informacji turystycznej na OW Głębokie, informujemy, że tablica została ufundowana przez firmy, które nie już istnieją.

Informuję, że zostaną zabezpieczone środki finansowe na zaaktualizowanie tablicy.

W powyższej sprawie zostanie poinformowany administrator OW Głębokie, z którym proszę się skontaktować: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, ul Reymonta 5, 66-300 Międzyrzecz, tel. 531-290-914.”

Podpisał Tomasz Markiewicz
Zastępca Burmistrza

Niestety z treści pisma niczego konkretnego się nie dowiadujemy. Urzędnik o nazwisku Markiewicz nie wyjaśnił przyczyn zaniechania aktualizacji Planu Międzyrzecza i tego kto jest odpowiedzialny za to zaniedbanie, które niewątpliwie ośmiesza naszą gminę. Kto nie wykonał do końca postanowień przyjętej uchwały nr XXXVI/358/17 Rady Miejskiej w Międzyrzeczu?
Na powyższe pytania darmo szukać odpowiedzi, ale urzędnik skwapliwie opowiada bajkę o jakichś firmach, które rzekomo ufundowały tablicę i już podobno nie istnieją. W tym miejscu rodzi się oczywiste pytanie: A kogo to obchodzi? Kogo obchodzi to, kto tablice ufundował, może jeszcze trzeba było wymienić nazwisko stolarza, który zbudował tę tablicę, co to za brednie!

Kolejną bzdurą jest informacja o rzekomym poinformowaniu administratora OW Głębokie o wspomnianej sprawie. Przecież OW Głębokie, to podległa samorządowi jednostka. Ich nie należy informować tylko zadać pytania, dlaczego doszło do takiej sytuacji i ewentualnie rozliczyć wspomnianego administratora za niewykonanie uchwały nr XXXVI/358/17 Rady Miejskiej.

Kolejna sprawa, to wydane polecenie nawiązania przez wnioskodawcę kontaktu z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, przy ulicy Reymonta 5 w Międzyrzeczu.  No ale przecież PGK także podlega międzyrzeckiemu samorządowi, po co więc Zbigniew Kolis ma się kontaktować z PGK?  Na jakiej, prawnej podstawie urzędnik wydaje tego typu polecenia mieszkańcowi miasta?

A na koniec jeszcze, przysłowiowa wisienka na torcie, cyt.: „Informuję, że zostaną zabezpieczone środki finansowe na zaaktualizowanie tablicy.”
Wynika z tej informacji, że aby zmienić na tablicy dwa wyrazy trzeba najpierw zabezpieczyć środki finansowe … a jaką to kwotę udało się panie urzędniku, Wam wyliczyć?

Raptem trzy zawarte w piśmie zdania i tyle bzdur, wymyślonych tylko po to, żeby coś się znalazło na papierze i żeby tylko nie udzielić merytorycznej odpowiedzi.
No ale generalnie odpowiedź została udzielona więc o co chodzi?  Cóż, takich niestety mamy w Ratuszu urzędników.

Pomijając merytorykę warto jeszcze zwrócić uwagę na błędy stylistyczne i literówkę w tekście, na które nikt nawet nie reaguje, bo po co? Przecież to tylko odpowiedź na wniosek mieszkańca Międzyrzecza, więc po co się wysilać.

Panie urzędniku, może lepiej do pana Kolisa było wysłać po prostu pustą kartę zaopatrzoną w datę, bo treść zawarta w omawianym piśmie i tak nic merytorycznego nie wnosi do sprawy, a przynajmniej wstydu by nie było.

Pan Kolis jako mieszkaniec naszej gminy wykonał obywatelski obowiązek, zauważył problem i powiadomił burmistrza o zaistniałej sytuacji, a jak zareagował burmistrz? Otóż przez miesiąc, nie licząc „spłodzenia” powyższego pisma w ogóle nie zareagował, bo tablica nadal jest niezaktualizowana. Brawo za skuteczność w nicnierobieniu!

odpowiedź z gminy międzyrzecz

Zaprezentowane pismo, to typowy przykład braku szacunku dla mieszkańców naszego miasta, którzy są aktywni społecznie i zależy im na dobrym wizerunku naszego miasta.

Ta urzędnicza buta i niesolidność są wręcz porażające i tylko ośmieszają naszą gminę.  Tu rodzi się oczywiste pytanie, czy to za taką, byle jaką pracę, tak wiele się płaci urzędnikom w Ratuszu? Czy i u nas w gminie płaci się wedle rozpowszechnionego przez panią Szydło sloganu:

„Te pieniądze im się po prostu należały…”

 


Czytaj także:
Turystyczny Plan Międzyrzecza, kolejny przykład marnowania pieniędzy
Radni jednogłośnie przyjęli oświadczenie w sprawie pomników
Burzyć pomniki, czy nie? [sonda]
Nowe Nazwy Ulic w Międzyrzeczu
USTAWA z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej
“Przejrzyj na oczy”
Wysokość diet Radnych Rady Miejskiej w Międzyrzeczu po podwyżkach

REKLAMA

2 KOMENTARZE

  1. Ta mapa jest z co najmniej 1998 roku. To jest relikt, a nie pełniąca funkcję informacyjną tablica. Przez te lata pojawiła się obwodnica, zbudowano drogi rowerowe, nowe ulice i osiedla. Mapa / tablica ta powinna informować przyjezdnych o ścieżkach rowerowych, szlakach pieszych i rowerowych, restauracjach, atrakcjach. Ostatnio będąc nad Głębokim sam sfotografowałem te tablice, nie wierząc, że jeszcze nie zostały zmienione. Liczę, że ktoś w końcu zareaguje i to zmieni.

  2. Zbrodnia na języku polskim. Informują informacją o poinformowaniu na zaaktualizowanie. Kompromitacja urzędu, obciach i wstyd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię